Udha e Zemrës


SADBERE GAGICA SPAHIJA

Këtu mund të shkruani poezi dhe lloje të shkrimeve të tjera inspiruese.
Rregullat e Forumit
Forumi “Udha e Zemrës” ka për synim të reflektojë vetëm me një pasqyrë pozitive tek lexuesit. Pra shprehja e mendimit pozitivë është prioriteti numër një I këtij forumi. Pa u futur në detaje ne besojmë se “fjala” ka fuqi jashtëzakonishtë të madhe prandaj duam që ajo të bartë një fuqi pozitive gjatë të gjitha shprehjeve të saj. Duhet të pajtohemi, duke u shprehur në mënyrë pozitive, me mospajtimet që I kemi. Fjala e mirë ka aromë të këndshme, fjalës së keqe I vie era e keqe. Fjala është ajo që i reflekton një imazh pozitivë ose negativë burimit të saj, në këtë rast forumit. Prandaj me rregullorën e këtij forumi ndalohen shprehjet me qëllim ofendues siq janë fyerjet, provokimet, përdorimi I fjalëve banale, shprehja në mënyrë cinike, përulja, c’fardo shprehje direkte e urrejtjes ndaj atyre që mendojnë ndryshe, si dhe propaganda fetare.
Ndalohen shkrimet me tendenca përcarëse, akuzimet, paragjykimet dhe kërcënimet.

Ju faleminderit për mirëkuptim.

SADBERE GAGICA SPAHIJA

Postnga shaban cakolli » E Mërkurë Prill 10, 2013 5:20 pm

[img][img][url][url][url][img][*][list=]
  Kodi: Selekto të gjithë
  [color=#FF4080DHE SONTE nga Sadbere Spahija Gagica
  nga beli prej Sun Apr 07, 2013 9:09VETEM EDHE SONTE

  Ndjehem këtë natë
  Zog i frikësuar
  Në këtë qiell të murrmë
  Që vjen çdi natë
  Në sofrën e vargjeve
  Zemra më gufon
  Sytë më janë bërë
  Xixëllojë
  O mall stine
  Ti
  Frymëzim i ri
  Gris çarçafin e kësaj nate
  Lot është bërë
  Kjo stinë
  Jam bërë pritje
  Të kjo lagjë e shpirtit
  Edhe sonte...

  Sadbere Gagica Spahija

  beli

  Numri i postimeve: 7
  Age: 39
  Registration date: 01/04/2013

   
  ][color=#FF4080][color=#BF4000][/color][/color][/color]
[/list][/img][/url][/url][/url][/img][/img]
Avatari i antarit
shaban cakolli
 
Poste: 57
Antarësuar: E Shtunë Korrik 10, 2010 4:52 pm

Kthehu tek Poezi dhe Inspirime

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor

cron